Organik Kimya Araştırma Laboratuvarı

Organik Kimya Araştırma Laboratuvarı'na Hoş Geldiniz!

Sevgili Ziyaretçiler,

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü'nde bulunan Organik Kimya Araştırma Laboratuvarı'na hoş geldiniz! Laboratuvarımız, organik malzemeler başta olmak üzere; sentetik organik kimya, kuramsal organik kimya, heterosiklik kimya ve biyo organik kimya uygulamaları alanlarında yenilikçi araştırmalar yapmaktadır. 

Laboratuvarımız,  mikrodalga sentez cihazı, UV-spektrofotometre, ve gerekli tüm laboratuvar makina teçhizata sahiptir. Bu olanaklar sayesinde, yeni organik bileşiklerin sentezi saflaştırılması ve karakterizasyonları yapılarak biyo organik kimya uygulamaları konularına odaklanmaktadır. Bu laboratuvarın koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Yılmaz olup, laboratuvarda Doç. Dr. Selahaddin Güner, Dr. Sait Sarı ve lisansüstü öğrenciler çalışmalarını yürütmektedirler. Son beş yılda laboratuvarımızın araştırmaları, çeşitli kalitesi yüksek dergilerde yayınlanmıştır ve uluslararası konferanslarda sunulmuştur. 

Bizler, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz 'ın koordinatörlüğünde, diğer değerli öğretim üyeleri ve personelimizle birlikte çalışıyoruz. 

Ayrıca, laboratuvarımızda yer alan doktora ve yüksek lisans öğrencileriyle birlikte, bilimsel araştırma projeleri üzerinde çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Son beş yılda, laboratuvarımızın araştırmaları çeşitli dergilerde yayınlanmış ve uluslararası konferanslarda sunulmuştur.

Organik Kimya Araştırma Laboratuvarı olarak, bilime katkıda bulunma ve geleceğe ışık tutma misyonumuzla hareket ediyoruz. Sizleri laboratuvarımızda ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Her türlü soru, görüş ve işbirliği için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Saygılarımızla,

Organik Kimya Araştırma Laboratuvarı Ekibi