Wiley yayınevinin 1367 e-dergisine erişim sağlanan anlaşmaya ÜCRETSİZ Open Access makale yayınlama hakkı da eklenmiştir. Web of Science (WOS)’da yer alan, Q1 ve Q2 grubu Wiley Hibrit ve Wiley Gold dergilerinde (Hindawi hariç) “Research Article”, “Review Article”, “Data Article” ve “Rapid Publicaition” türündeki yayınlar kapsam içindeki Wiley dergilerine gönderilir ve kabul edilir ise yazarın istemesi halinde, Makale İşlem Ücreti (APC) ödenmeden tamamen ücretsiz olarak Open Access olarak yayınlanacaktır.

Söz konusu anlaşma kapsamında Open Access makale yayımlama kotası bulunmaktadır. Yıllık Open Access makale yayımlama kotasının bitmesi durumunda, ilgili yayının yazarı, makalesini Open Access olarak yayımlatmak isterse APC ücretini kendisinin ya da fon sağlayıcı kurumunun ödemesi gerekmektedir. Söz konusu dergilerde makalesi kabul edilen yazarın yayını, yazarın istemesi halinde, “ilk gelen sıraya girer” kuralına uygun olarak sıraya girecek ve halihazırda kotada OA makale yayımlatma hakkı bulunması durumunda, makalenin OA yayımlanması için Ulakbim tarafından onay verilecektir.

OA makale yayımlama desteği yapılacak dergi listesi ilişiktedir.

OA desteği verilecek yayınlarla ilgili olarak; hibrit dergilerdeki yayınların 01 Ocak 2023 ve sonrası kabul edilmiş olması yeterlidir, altın açık erişim dergilerde ise 01 Ocak 2023 ve sonrasında gönderilmiş ve kabul edilmiş olmalıdır.

Yukarıda bahsedilen dergi grubu ve yayın türünde olan ve kotada OA makale yayımlatma hakkı olması halinde OA desteği sağlanacak yayının, yazarlarından birinin Ekual Üyesi kurum çalışanı olması ve yayındaki ismi altında üye kurum adının geçmesi yeterlidir.

Makalelerinizi OA olarak yayımlatmak istemeniz durumunda, Wiley’e makale başvurusu yaparken, başvuru formlarına kurumsal eposta adreslerinizi (...@kocaeli.edu.tr) kaydetmeniz önemlidir.

Güncel Wiley dergileri ile ücretsiz Open Access makale yayınlayabileceğiniz dergileri içeren listeler ektedir.

Bilgilendirir, iyi çalışmalar dileriz.

Wiley_Erişime Açık Olan Dergi Listesi.xlsx