Genel Bilgiler

Biyografi

Haluk Özakyol Mekatronik Mühendisliği lisans diplomasını Bochum Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesinden 2010 yılında almıştır. Yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesinde Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği anabilim dalında 2012 yılında tamamlamıştır. Yüksek lisansı dört bacaklı yürüme kinematiği üzerinedir. Daha sonra 2012 yılında doktora çalışmasına Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği anabilim dalında başlamıştır. 

Doktora tezi Yüksek Serbestlik Dereceli Hibrit Robotik Sistemlerin Kinematik ve Dinamik Analizi ve Dizaynı üzerine odaklanmıştır. İleri Robotik Analiz Araç Kutusu (ARAT) bu tez kapsamında geliştirilmiştir. Seri, birlikte çalışan, paralel ve hibrit robotların kinematik ve dinamik analizi ARAT ile yapılabilmektedir. Şu an tam zamanlı araştırma görevlisi olarak Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü'nde çalışmaktadır. 

Kurum Bilgileri

Birim
Mühendislik Fakültesi
Bölüm
Mekatronik Mühendisliği
Ana Bilim Dalı
Mekatronik Mühendisliği

İletişim

E-posta
haluk.ozakyol@kocaeli.edu.tr
Web Sayfası
www.linkedin.com/in/hozakyol
İş Telefonu
+90 262 303 3084
Fax Telefonu
+90 262 303 3003
Ofis
308
Posta Adresi
Kocaeli Üniversitesi, Umuttepe Yerleşkesi Eski Istanbul Yolu 10. km, Mühendislik Fakültesi, A Girişi 2. Kat, Mekatronik Mühendisliği Bölümü, Oda No: 308, 41380 İzmit / Kocaeli - TÜRKİYE