Genel Bilgiler

Biyografi

Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde doktor öğretim üyesi olarak çalışmaktayım ve KuanTek Elektronik ve Bilişim San.Tic.Ltd.Şti.'de (www.kuantek.com.tr) Ar-Ge faaliyetlerini yönetiyorum. Öğretim üyesi olarak lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine akademik danışmanlık yapmanın yanında sayısal tasarım, FPGA ile sayısal tasarım, FPGA ile gömülü sistem tasarımı konularında dersler veriyorum. Kuantek Elektronik bünyesinde sinyal ve görüntü işleme konularında algoritma geliştirme, donanım tasarımı, eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyorum. Bu kapsamda video sinyal işleme sistemleri, akustik sinyal işleme sistemleri, IoT sistemleri konularında çalışıyorum. JESD204B IP çekirdeği, CAN FD IP çekirdeği, Day TV ISP FPGA tasarımı, termal ISP FPGA tasarımı, PCIe root complex modül, otomotiv çevresel görüş sistemi FPGA tasarımı başlıkları üzerinde çalıştığım konulardan bazılarıdır.

2008-2013 yılları arasında Pars Ar-Ge ve Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti.'de yönetim kurulu üyesi olarak bulundum donanımla ilgili Ar-Ge faaliyetlerini yönettim.

2009-2010 yılları arasında zorunlu kamu hizmeti kapsamında sırasıyla asteğmen ve teğmen rütbesi ile dr. öğretim görevlisi olarak Kara Harp Okulu'nda görev yaptım. Bu kapsamda harbiyelilere sayısal tasarım, elektronik, mikrodenetleyiciler kurslarını verdim.

Türkiye'den Kocaeli Üniversitesi ile Chung-Ang Üniversitesi ve Güney Kore'den Seul Ulusal Üniversitesi arasında ortak yürütülen iki uluslararası araştırma projesinde araştırmacı olarak çalıştım. Ayrıca Kore hükümetinin Brain Korea 21 programı kapsamında Seul Ulusal Üniversitesi, Bilgisayar Mimarisi ve Paralel İşlem Laboratuvarı'nda doktora sonrası araştırma görevlisi olarak çalıştım.

Doktora eğitimim boyunca H.264 / AVC için yüksek hızlı hareket kestiriminin algoritma ve donanım mimarisi tasarımı üzerine çalıştım. Doktora çalışmalarım boyunca çeşitli dergi ve konferanslarda makale ve bildiriler yayınladım.

Yüksek lisans eğitimim boyunca analog ve sayısal elektronik devrelerin tasarımı kouları üzerinde çalıştım. Bu kapsamda analog/sayısal dönüştürücülerin VLSI teknolojisi ile gerçeklenmesi ve üretilmesini kapsayan bilimsel araştırma projelerinde araştırmacı ve bursiyer olarak bulundum.

Kurum Bilgileri

Birim
Mühendislik Fakültesi
Bölüm
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
Ana Bilim Dalı
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

İletişim

E-posta
anilcelebi@kocaeli.edu.tr
Diğer E-posta
anilcelebi@gmail.com
Web Sayfası
https://avesis.kocaeli.edu.tr/anilcelebi
İş Telefonu
+90 262 303 3354
Fax Telefonu
+90 262 303 3003
Ofis
Mühendislik Fakültesi B Blok Oda No:1008
Posta Adresi
Kocaeli Üniversitesi, Umuttepe Yerleşkesi, Mühendislik Fakültes B Blok, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü