Genel Bilgiler

Biyografi

20 Mart 1967’de Ankara’da doğdu. 1985 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirerek Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi. 1989’da Odense Hastanesi’nde (Danimarka) değişim öğrencisi olarak bulundu. 1991 yılında tıp doktoru, 1997’de Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 1999’da Aile Hekimliği Uzmanı oldu (Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi). 1999-2003 yıllarında Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi’nde, çeşitli özel sağlık kuruluşlarında ve kendi muayenehanesinde çocuk hekimi olarak çalıştı; eğitim hizmetleri sunan özel bir şirkette çocuk sağlığı ve hastalıkları seminerleri verdi. Askerlik hizmetini Sarıkamış 200 Yataklı Asker Hastanesi’nde çalışarak tamamladı. 2006’da, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çocuk enfeksiyon hastalıkları yan dal eğitimini tamamlamasının ardından Kocaeli Üniversitesi'ne girdi. 2013'te çocuk enfeksiyon doçenti oldu. Hastane Enfeksiyonları Enfeksiyon Kontrol Hekimi sertifikası bulunan Selim Öncel, halen Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesindeki Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Selim Öncel, Türk Tabipleri Birliği, Türk Pediatri Kurumu, Milli Pediatri Derneği, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Derneği, Polifonik Korolar Derneği ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı üyesidir. Ayrıca Dil Derneği üyeliğinde bulunmuştur.

Besteci Ertuğrul Oğuz Fırat'ın öğrencisi olan Selim Öncel TRT Televizyon Çocuk Korosu, TRT Ankara Çoksesli Gençlik Korosu ve Orfeon Oda Korosu'nda görev yapmış, çeşitli stüdyo ve konser kayıtlarına katılmış, 2000 yılında Stockholm'de yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’nda Grup SOS'in bir üyesi olarak ülkemizi temsil etmiştir.

Aikikai 2. Dan (Ni Dan) olma sıfatıyla bir süreliğine Kocaeli Üniversitesi'ndeki aikido çalışmalarını yönetmiştir.

11-16 Mayıs 2009’da Seul, Kore’deki International Vaccine Institute’ta düzenlenen The 9th International Advanced Course on Vaccinology in Asia-Pacific Regions kursuna katılmıştır.

Selim Öncel'in Berklee College of Music'ten “Müzik Yapımcılığı”; Edinburg Üniversitesi'nden “Müzik Kuramı'nın Temelleri”, Yale Üniversitesi'nden “Klasik Müziğe Giriş”, Kuzey Carolina (Chapel Hill) Üniversitesi'nden “Müzik Topluluklarını Çalıştırmanın Temelleri”, Rochester Üniversitesi'nden “Beatles'ın Müziği”, “Rolling Stones'un Müziği” ve “Rock Tarihi” kurslarını -çoğunu dereceyle- bitirmiştir.

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi uygulama radyosu Radyo Kİ'de Her Telden, Her Dilden adında haftalık bir müzik programı hazırlayıp sunmaktadır. Program adının marka tescili, kendisine aittir.

Popüler müzik alanında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yüksek lisans ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisans düzeyinde dönem dersleri vermektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Selim Öncel İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
Tıp Fakültesi
Bölüm
Dahili Tıp Bilimleri
Ana Bilim Dalı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

İletişim

E-posta
Selim.Oncel@kocaeli.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.kocaeli.edu.tr/selim.oncel
İş Telefonu
+90 262 303 8513
Fax Telefonu
+90 262 303 7003
Posta Adresi
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Umuttepe Yerleşkesi 41001 İzmit / KOCAELİ